Není těžké investovat
do známek, ale je těžké o nich získat znalosti.
Poštovní známky
Můj profil
Profesně jsem zkušený manažer, který úspěšně vybudoval firmy ve východní i západní Evropě. Není ale možné pracovat 24 hodin denně - je důležité relaxovat a mít koníčky. A mým koníčkem je sbírání - zejména známek, ale i dalších sběratelských předmětů.

Poštovní známky jsem začal sbírat už jako malý kluk a v roce 2010 jsem se ke své vášni vrátil. K mému překvapení jsem zjistil, jak velké rozdíly mohou být mezi katalogovými a reálnými tržními cenami. Některé položky nestojí ani 5% katalogové ceny, na druhou stranu jiné položky mohou mít hodnotu přes 100% katalogové ceny. A to mne přivedlo k důkladnějšímu sbírání a investování do poštovních známek. Poštovní známky jsou skvělá a zábavná alternativní investice :-)

Co je důležitější, ceny se v čase vyvíjejí. Ceny některých poštovních známek v posledních letech vyrostly o desítky procent, což je skvělá zpráva pro každého, kdo kupuje poštovní známky jako alternativní investici. Já se snažím zaměřit na známky s růstovým potenciálem a říkám jim investiční známky. Investuji samozřejmě také spoustu času, abych se o známkách a sbírání naučil maximum.

Obvykle však nic neprodávám. Jen kupuji. Občas se ale stane, že si koupím sbírku, ze které část, která neodpovídá mému zaměření, prodám. Sbírání, investice a investování do poštovních známek jsou docela návykové - jakmile začnete, nemůžete přestat. Ale jsem si jistý, že nejen filatelie, ale i jiné sběratelské obory jsou podobné.
Poštovní známky

Tel: +420 608 386 845

Email: radek@postovni-znamky.euNázory vyjádřené na tomto webu jsou výhradně názory autora s jeho soukromou kapacitou. Nikdo nesmí jednat na základě jakéhokoli stanoviska nebo informací na tomto webu bez konzultace kvalifikovaného odborného poradce. Autor nemůže přijmout žádnou odpovědnost za ztrátu způsobenou jakékoli osobě nebo právnické osobě jednající na základě, nebo odkazující se na jednání na základě četby informací na těchto webových stránkách.

Pole označené * jsou povinnné
Copyright © Radek Novak

Hledat

www.postovni-znamky.eu

  • Radek Novák
  • radek.austria@gmail.com
  • +420 608 386 845